innotalks

5تا از بهترین سخنرانی‌های تدتاکس که هرکارآفرینی باید ببیند

۴۳۶ بازدیدمنتشر شده در ۱۹ تیر ۱۴۰۰

این روزها بیشتر از هر وقت دیگه مجموعه‌های مختلف در حال تولید کتاب، سخنرانی، اینفوگرافیک و فیلم‌های آموزشی هستند و هر کدام از آن‌ها به نحوی توجه ما را به سمت خود جلب می‌کند، در میان همه این‌ها مجموعه سخنرانی‌های تد یا همون تدتاکس tedtalks یکی از بزرگ‌ترین گنجینه‌های ارزشمندی است که به سادگی با سرچ کردن پیدا می‌شوند. ازآن جایی که تعداد این سخنرانی‌ها روز به روز بیشتر می‌شود، 5 تا از بهترین سخنرانی‌ها که هر کارآفرینی باید آن‌ها را دیده باشد را گلچین کردیم و به شما معرفی می‌کنیم. امیدواریم که بعد از این ویدئو به سراغ اصل سخنرانی‌ها بروید و لذت ببرید.

دیدیه سورنت: چگونه می‌توانیم بحران مالی بعدی را پیش‌بینی کنیم. کارآفرینان عموما به توسعه کسب و کار خود می‌پردازند و از بحران‌های جهانی که ممکن است اتفاق بیفتند، غافل می‌شوند. سورنت تلاش می‌کند تا در این سخنرانی چشم‌اندازی کلی‌تر از اقتصاد جهانی بدهد. چرخه رکود و رونق در ایالات متحده آمریکا معمولا دوره‌ای است و نزدیک به ده سال از آخرین بحران مالی آمریکا می‌گذرد. دیدیه معتقد است که ما باید صنایعی را که به سمت رشد ناپایدار متمایل هستند پیش‌بینی کنیم و برای به حداقل رساندن ضررهای احتمالی مالی تلاش کنیم.

دن کوبلی: آنچه فیزیک در مورد بازاریابی به من آموخت. در این سخنرانی، دن كوبلی خاطرنشان كرد كه بازاریابی در درجه اول یك بازی اعداد است. درست همانطور که فیزیک به شدت به منطق ریاضی متکی‌ است، درک بهتر بازاریابی نیز نیاز به تعامل عمیقی با اعداد دارد. نکته اصلی در اینجا این است که رابطه بین فیزیک و بازاریابی را نمی توان نادیده گرفت، و رویکرد ریاضی کوبلی به برندسازی تجاری گواهی بر آن است.

جاش لوبر: چرا کفش های اسنیکرز یک سرمایه گذاری عالی هستند. اگرچه این مبحث ممکن است پیرامون موضوع کارآفرینی مخالفانی داشته باشد ولی دیدگاه های Luber در مورد سرمایه گذاری بلند مدت و ایجاد تخصص از طریق تحقیق و توسعه برخی از اساسی ترین رویکردهای یک کارآفرین را در بر می گیرد. لوبر با تمرکز بر روی قسمت های مختلف کفش‌های اسنیکرز، پیشنهاد وسوسه برانگیزی در مورد بازگشت سرمایه ارائه می دهد.

فیلیپ ایوانز: داده‌ها چگونه کسب و کارها را متحول خواهند کرد. بررسی های اخیر هیچ جای شک و شبه‌ای باقی نگذاشته‌اند که تکنولوژی و تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ به‌طور قطع غول‌های بعدی دنیای کسب و کار هستند. در این سخنرانی، فیلیپ ایوانز به تغییر ماهیت استراتژی و ارتباط آن با فناوری می پردازد. این تغییرات و عدم اطمینان حاصل از آنها تهدیدهایی برای ثبات مدل‌های فعلی استراتژی تجارت است.

سایمون سینک: رهبران بزرگ چگونه انگیزه می‌بخشند. در هرسازمان این مدیران هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند و شرکت را به سمت رشد و شکوفایی و یا شکست جهت می‌دهند. همه رهبران بزرگ یک ویژگی مشترک دارند: آن‌ها با روش‌های خلاقانه به حل مشکلات خود نزدیک می‌شوند. در این سخنرانی، سایمون سینک پیشنهاد می‌کند از یک رویکرد تصویری و مقایسه‌ای در ارزیابی اینکه چرا ممکن است شرکت‌های دیگر بیش از شرکت شما موفق باشند استفاده کند. فضای این سخنرانی حول سه سوالی اصلی چرا؟ چگونه و چی؟ جلو می‌رود. امید وارم از این ویدئو خوشتان آمده باشد و شما را به سمت دیدن این سخنرانی‌ها ترغیب کرده باشد.