innotalks

معرفی فیلم «Joy»

۷۰۰ بازدیدمنتشر شده در ۲۳ امرداد ۱۴۰۰

فیلم جوی روایتگر زندگی منگانا، کارآفرین مطرح حوزه لوازم خانگی است. این فیلم پر ستاره ابتدا شرایط زندگی جوی را به تصویر می‌کشد. مادری تنها که از کارش اخراج شده و با مشکلات خانوادگی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. در طول یک سفر به طور اتفاقی ایده طراحی نوعی تی خود تمیز شونده به ذهنش می‌رسد و با وجود همه مشکلات تصمیم می‌گیرد تا این ایده نوآورانه را عملی کند. در ابتدای کار فکر می‌کند که می‌تواند روی کمک پدر، خواهری ناتنی و شوهر سابقش حساب باز کند ولی ماجرا مطابق میل او پیش نمی رود.

داستان به خوبی روایتگر سختی‌های راه اندازی کسب و کاری جدید است. بار تمام مراحل تولید نمونه اولیه، مذاکره کردن با انبوه ساز، ایجاد اطمینان در مصرف کننده، تبلیغ در تلویزیون و فروش نهایی محصول را جوی به تنهایی به دوش می‌کشد. در قسمتی از مسیر او به فکر رها کردن همه چیز و فروش کسب و کارش می‌افتد ولی صحبت های مادر بزرگش در ذهنش تداعی می‌شود و روحیه جنگجویانه اش را بازمیابد.

نویسنده و کارگردان این فیلم «دیوید راسل» و «آنی موملو» هستند و «جنیفر لورنس» بازیگر نقش جو است. «بردلی کوپر»، «ایزابلا روزلینی»، «ادگار رامیرز» و «رابرت دنیرو» سایر بازیگران این فیلم هستند. این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن در سال 2016 شده بود.