innotalks

آقای ربات (Mr Robot)

۹۳۵ بازدیدمنتشر شده در ۰۹ تیر ۱۴۰۰

هنگامی که حرف از سریال‌های خلاقانه و ریسکی به میان می‌آید، نمی‌توان از این فیلم چشم پوشی کرد. سریالی که توسط شبکه USA در چهار فصل پخش شده و نه تنها در هر فصل آن بلکه در هر قسمتش به سطح شاهکارهای سینمایی می‌رسد.

خلاصۀ داستان:

رامی ملک در این سریال یک هکر و مهندس امنیت رایانه به نام "الیوت آلدرسون" است که از اختلال افسردگی و اضطراب اجتماعی رنج می‌برد. شخص مرموزی به اسم آقای ربات سراغ او می‌آید و الیوت را به گروه خود که " اف سوسایتی" نام دارد ، دعوت می‌کند. اف سوسایتی گروهی متشکل از چند هکر بسیار حرفه‌ای است که قصد دارند به مبارزه با نظام سرمایه داری بپردازند. الیوت ابتدا چندان تمایلی برای ورود به این گروه ندارد، اما بالاخره قبول می‌کند و این سرآغاز وارد شدن به هزارتویی خطرناک است که پایانی برایش متصور نیست.

مطمئنم که شما هم با خواندن خلاصه داستان به یاد فیلم Fight Club اثر "دیوید فینچر" افتادید. واقعیت هم این است که یکی از مهم‌‌ترین منابع اقتباسی این سریال همین فیلم بوده است. فیلم‌‌‌‌‌‌‌های دیگری مانند Taxi driver”‌‌‌”‌ و "The Matrix " هم بر قلم سم اسماعیل تأثیر گذار بوده‌اند.‌‌‌‌‌‌

آقای ربات مجموعۀ تلویزیونی آمریکایی، در ژانر درام و تریلر روان‌شناختی است که توسط سم اسماعیل ساخته شده است. این فیلم بخاطر دقت علمی خود در مسائل هک و امنیت مورد توجه و تحسین قرار گرفت و جوایز مهم از جمله گلدن گلوب در بخش بهترین مجموعه تلویزیونی درام را دریافت کرد.